![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12969183
*
nr 1296 9183
Birger Welander
(f. 1916), Sverige
Oljemålning, Stilleben, Signerad. Olja på duk, 34x80 cm
Birger Welander, svensk målare född 1916.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 december 2019
kl 20:39:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/12 20:19:10
1
100 kr
4/12 20:57:24
2
200 kr
4/12 21:18:42
3
200 kr
4/12 21:18:42
2
200 kr (Budbetjänt)
9/12 18:46:15
4
300 kr
9/12 19:10:04
2
450 kr
9/12 20:34:43
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: birger welander olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47
-
2112 Oljemålning
Bali Fristedt, blommande träd. Signerad. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:24
-
5266 Oljemålning
C Borén, Lejon. Signerad. -41. Olja på duk, 28x34 ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:17
*
Birger Welander
Birger Welander, svensk målare född 1916.
Läs om budbetjänten
nr 1296 9183
Birger Welander
(f. 1916), Sverige
Oljemålning, Stilleben, Signerad. Olja på duk, 34x80 cm
Birger Welander, svensk målare född 1916.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 december 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/12 20:19:10 | 1 | 100 kr |
4/12 20:57:24 | 2 | 200 kr |
4/12 21:18:42 | 3 | 200 kr |
4/12 21:18:42 | 2 | 200 kr (Budbetjänt) |
9/12 18:46:15 | 4 | 300 kr |
9/12 19:10:04 | 2 | 450 kr |
9/12 20:34:43 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: birger welander olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47 -
2112 Oljemålning
Bali Fristedt, blommande träd. Signerad. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:24 -
5266 Oljemålning
C Borén, Lejon. Signerad. -41. Olja på duk, 28x34 ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:17