KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12969183
*
nr 1296 9183
Birger Welander
(f. 1916), Sverige
Oljemålning, Stilleben, Signerad. Olja på duk, 34x80 cm
Birger Welander, svensk målare född 1916.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 december 2019
kl 20:39:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/12 20:19:10
1
100 kr
4/12 20:57:24
2
200 kr
4/12 21:18:42
3
200 kr
4/12 21:18:42
2
200 kr (Budbetjänt)
9/12 18:46:15
4
300 kr
9/12 19:10:04
2
450 kr
9/12 20:34:43
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: birger welander olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55
-
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18
-
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45
*
Birger Welander
Birger Welander, svensk målare född 1916.
Läs om budbetjänten
nr 1296 9183
Birger Welander
(f. 1916), Sverige
Oljemålning, Stilleben, Signerad. Olja på duk, 34x80 cm
Birger Welander, svensk målare född 1916.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 december 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/12 20:19:10 | 1 | 100 kr |
| 4/12 20:57:24 | 2 | 200 kr |
| 4/12 21:18:42 | 3 | 200 kr |
| 4/12 21:18:42 | 2 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 9/12 18:46:15 | 4 | 300 kr |
| 9/12 19:10:04 | 2 | 450 kr |
| 9/12 20:34:43 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: birger welander olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55 -
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18 -
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45



